Descripción
AK-PC 551 Controladores de Capacidad de Compresores. 230V LCD 2SSR RS485 S
| Grupo de productos : | Controlador |
|---|
| Equipamiento : | Incl. Connectors |
|---|---|
| Función : | 2 Suction and common Condenser |
| Grupo de productos : | Controlador |
| Número de modelo : | 080G0281 |
| Tipo : | AK-PC 551 |
| Condenser Control Type : | Pressure/ Temperature |
|---|
| Consumo de energía : | 10.0 W |
|---|---|
| Frecuencia : | 50/60 Hz |
| Fuente de alimentación : | 230 V |
| Voltaje : | 110-230 V |
| Display On Front : | Sí |
|---|---|
| Display Option : | On front. Option: MMIGRS2 |
| Capacity Control Input : | Pressure/ Temperature |
|---|---|
| Capacity Control Mode : | PI |
| Entradas digitales (DI) : | 8 pc |
| Max Number of Compressors : | 8 pcs |
| Salidas analógicas (AO) : | 2 |
| Salidas digitales (DO) : | 8 pc |
| Product Features : | Buzzer, Compressor safety, Discharge gas temp. safety, Fan safety, Floating condenser pressure, Heat recovery function, High pressure safety, LCD display built in, Load shedding, Low pressure safety, Night optimization, P0 optimization, Real time clock, Suction gas temp. safety |
|---|
| Información adicional : | Relés 5, 6 tipo de estado sólido |
|---|
| Commodity Code : | 85371010 |
|---|---|
| Country Of Origin : | ROU |
| EAN : | 5702428843041 |
| Peso : | 0.51 kg |
|---|---|
| Peso neto : | 0.51 kg |
| Detalles de montaje : | DIN rail |
|---|
| Approval : | CE, CMIM, EAC, cURus |
|---|---|
| Certificado : | CE, EAC, CMIM, cURus |
| Fan Capacity Control : | Step/ Speed |
|---|---|
| Fan Control Mode : | PI |
| Tipo de documento | Formato | Tamaño |
|---|---|---|
| Declaración de conformidad | 464.63 KB | |
| Catálogos | 2.34 MB | |
| Declaración de conformidad | 407.48 KB | |
| Catálogos | 2.66 MB | |
| Declaración de conformidad | 502.79 KB | |
| Declaración de conformidad | 432 KB |